5 Mayıs 2012 Cumartesi

DUYGU VE DÜŞÜNCELERİMİZİN GÜCÜ ADINA:)


     Düşüncelerimizin gücünün ne kadar farkındayız acaba? Bu aralar bu konu oldukça ilgimi çeken konular arasında. Duygu ve düşüncelerimizin, hatta ağzımızdan çıkan kelimelerin gücünü görebilseydik eminim ağzımız açık kalırdı. Yıllardır ilgi duyduğum, fakat henüz yeni yeni uygulamaya çalıştığım duygu ve düşünceleri kontrol etme yöntemiyle, hayatımda küçük de olsa bazı olumlu sonuçlar almış bulunmaktayım.
     Basit gibi görülebilir ancak, sadece düşünce şeklimi değiştirerek köpek fobimi yendim. Önceden köpek fobim yüzünden yürüyüş yapmaya bile çıkamayan ben, şimdi yolda köpek görünce gidip sarılmak istiyorum. Hatta biraz fazla abarttım galiba; evde köpek beslemek istiyorum. Bu ve bunun gibi birçok olayı sadece düşünce şeklimi değiştirerek gerçekleştirmiş olmaktan oldukça mutluyum. Tabi bu konuda herhangibir eğitime sahip olmadığım için, size şunu yapın bunu yapın gibi öğütlerde bulunamayacağım. Ancak, bu konuda araştırma yaptığım yayınlardan öğrendiğim en önemli şey mutlu olmak, iyi hissetmeye çalışmak, başımıza gelmesini istemediğimiz olumsuz sonuçlar yerine gerçekleşmesini istediğimiz olayları düşünmeye odaklanmak. Ve hepsinden önce kendimizi sevmek ve kendimizden memnun olmak. Çünkü evrene yaydığımız tüm duygu ve düşüncelerimiz evren tarafından bize geri gönderiliyor. Ne ekersek onu biçiyoruz yani atalarımızın da yüzyıllar önce keşfedip  söyledikleri gibi.
     Öylese duygu ve düşüncelerimizin bizi ele geçirmelerine izin vermek yerine, bizim onları kontrol edip yönetmeyi öğrenmemiz gerekiyor. Bu ilk başlarda kolay olmayabilir tabi. Biraz zaman alabilir. Ancak sonunda herşey istediğimiz gibi olacaksa, bence uğraşıp emek vermeye değer diyorum. Herkese keyif ve mutluluk dolu bir gün diliyorum...ve de bol kahkahalı:)

4 yorum:

 1. yazının tamamına katılıyorum... ne kadar pozitif düşünürsen o kadar pozitif yaşarsın

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler:) Bazen çok zor olsa da olumlu düşünmek, çaba sarfediyorum ve şükrediyorum. Karşılığında aldığım manevi haz bile yeter..

   Sil
 2. son zamanlarda benim de ilgimi çeken konular bunlar ve olumsuz şeyler yazan kimseyi görmedim, herkes memnun ve mutlu.. kendimde de ufak gelişmeler olduğunu görüyorum ve katılıyorum 'ne ekersen onnu biçersin'

  YanıtlaSil
 3. Yazılarınızı gityat.com ' da paylaşabilir, sitenizi tanıtabilir ve kendi kanalınızı kurabilirsiniz. Sizi de aramızda görmek bizi çok mutlu eder.

  YanıtlaSil