10 Temmuz 2012 Salı

MELANKOLİK BEN:)

     'Gerçeği bulduğunda özgürleşeceksin' deniliyor kutsal kitaplardan birinde. Gerçeği bulmak.. özgür olmak.. Ne kadar baştan çıkarıcı, cezbedici geliyor kulağa. Birde bu kadar zor olmasa. Ama zor olan kıymetli oluyordu sahi..unutmuşum. Bazen unutuyor insan. Unutmak iyidir aslında. Bazen iyidir yani. Ama neyi unutacağını iyi seçmek lazımdır. Gerçeği bulmaktan bahsediyordum; bunca sahteliğin yaşandığı bir dünyada evet pek de kolay değil gerçeği bulmak. Belki de gerçek diye birşey de yoktur. Biz bu anlamsız hayatlarımıza biraz gizem katmak için uydurmuşuzdur. İnsan acılarından, sıkıntılarından arada bir kafasını kaldırsında, gerçeğe götüren yön tabelalarını arasın diye uydurmuşuzdur muhtemelen. Ama öyle bir tabelaya ben rastlamadım gerçek hayatta şahsen. Rastlayan varsa bi zahmet yolu tarif ediversin.
     'Gerçeği yalnızca içinde bulursun' gibi laflar da okumuştum bir zamanlar bir yerlerde de içime bakmaktan içim dışıma çıkmıştı resmen. Bazen inanıyorum aslında. Zaten oldum olası herşeye kolay inanan bir insan olmuşumdur. (en sevmediğim kişisel özelliklerimden biridir kendileri) Evet inanıyorum bazen. Bütün insanları, insanlığı kurtaracak bir gerçeklik düzeyi olabilirmiş gibi geliyor. Ama bazende dünyaya sırf vakit geçirmek için gelmiş gibi hissediyorum kendimi.
     Şu ara o kadar çok başarı yada mutluluk odaklı yazı okudum ki, artık neredeyse mutsuz olmak isteyen bir bünyeye sahip oldum. Hani herşeyin azı karar çoğu zarar demiş ya atalar, benim bünyede 'bi dur yavaş ol kızım' dedi nihayetinde. Ama zaten bilgeler falanda hep gerçeğin ve özgürlüğün acı çekmekten geçtiğini anlatıp durmamışlar mı neticede? Bende bu ara aşırı mutluluk halimden ve bünyemde had safhada salgılanan serotoninlerden sıkılarak acılara doğru bir geçiş yapayım diyorum. Zaten kendi kendini mutsuz yapmayı en kolay başaran insanlardan biriyim, pek de zorlanacağımı sanmıyorum. Muhtemelen akabinde ondan da sıkılır başka bir duygu durumuna geçerim. Benim yani neticede. Birazda melakolik takılayım:)

Not:Gerçi hala cümlelerimin sonuna gülücük eklerken, melankolik olabilmem pek de ihtimal dahilinde gibi gelmedi bana ama..Hadi hayırlısı:)))

0 yorum:

Yorum Gönder